A csirkemelleket vágjuk apró, inkább vékony szeletekre. A hagymát hámozzuk meg és vágjuk finomra. A gombát tisztítsuk meg és vágjuk vékonyabb darabokra. A gyömbért hámozzuk meg és vágjuk vékony karikákra. A fokhagymát hámozzuk meg és préseljük át.
Egy nagyobb lábasban közepes lángon hevítsük fel a 2 evőkanál olajat, adjuk hozzá a felszeletelt csirkemelleket, és közepes lángon süssük 4–5 percig.
Majd vegyük ki a lábasból, és tegyük félre egy tányéron. Ezután tegyük a lábasba a felaprított hagymát és a gombát, majd közepes lángon süssük 3–4 percig.
Ezt követően adjuk hozzá a felszeletelt gyömbért, az áttört fokhagymát és az őrölt chilit, és közepes lángon süssük további 60–90 másodpercig.
Majd adjuk hozzá a csirkealaplevet, tegyük vissza a lábasba a megpirított csirkemelleket, forraljuk fel a lábas tartalmát, és közepes lángon főzzük 8–10 percig. Közben vágjuk finomra a koriandert.
Az eltelt idő után adjuk a lábasba a kókusztejet és az egész koktélparadicsomokat, majd közepes lángon főzzük további 4–5 percig. Majd adjuk hozzá a felaprított koriandert, és főzzük még 1 percig.
Ezt követően kapcsoljuk le a tüzet, és ízesítsük a megfőtt levest lime-lével és sóval. Majd osszuk 4 tányérba és azonnal tálaljuk.
* Ha nincs friss korianderünk, használjunk 1 teáskanál őröltet, és adjuk a leveshez az őrölt chilivel együtt.