Először melegítsük elő a sütőt 225–230 °C-ra, készítsünk elő egy 30 cm × 40 cm-es tepsit, béleljük ki sütőpapírral, és kenjük meg repceolajjal.
A paprikát mossuk meg, és vágjuk apró kockákra. A fokhagymát hámozzuk meg, és nyomjuk át. Ezután vegyünk elő egy kisebb tálat, tegyük bele a krémsajtot, a túrót, az áttört fokhagymát, a felkockázott paprikát, a sót és a borsot, majd mindent keverjük össze.
Most rakjuk a sütőpapírra az edami szeleteket 3 sorban, soronként 3 szeletet – úgy helyezzük el őket, hogy mindig fedjék egymást, és így egy nagy, összefüggő lapot alkossanak.
Ezután tegyük a tepsit az előmelegített sütőbe, és süssük 3–4 percig 225–230 °C-on. Majd vegyük ki a tepsit a sütőből – a hő hatására az edami egyetlen összefüggő lappá olvadt össze.
A sajtos lapot hagyjuk először 1–2 percig hűlni. Ezután azonnal kenjük el rajta egyenletesen az elkészített krémet, majd a sajtos lapot az egyik rövidebb oldalától a másik felé tekerjük fel, hogy tekercset kapjunk.
Ezután készítsünk elő kb. 60 cm × 30 cm-es fóliát, helyezzük rá a sajtos tekercset, csomagoljuk bonbonszerűen, és húzzuk meg szorosan.
Az így becsomagolt tekercset tegyük legalább 2 órára hűtőbe pihenni. Pihentetés után szeleteljük fel a tekercset, és tálaljuk.