Melegítsük elő a sütőt 180 °C-ra, és készítsünk elő egy 25 cm × 30 cm méretű tepsit.
A csirkecombokat mossuk meg, és mindegyiket vágjuk félbe (a vágást mindig az ízületen vezessük át – először vágjuk be az ízületet, majd kézzel törjük szét, és fejezzük be a vágást). A hagymát és a fokhagymát pucoljuk meg és vágjuk vékony szeletekre. A pirospaprikát magozzuk ki, és vágjuk vékony csíkokra.
A félbevágott combokat és a felszeletelt hagymát, fokhagymát és paprikát tegyük a tepsibe, adjunk hozzájuk 2 evőkanál olajat, csirkealaplét, konzerv hámozott aprított paradicsomot, fekete olívát, őrölt paprikát, szárított kakukkfüvet, sót és borsot, majd az egész tepsit alaposan keverjük össze.
Amint felmelegszik a sütő, tegyük be a tepsit a csirkével és a zöldségekkel, és süssük 55–60 percig 175–180 °C-on.
Az eltelt idő után vegyük ki a tepsit a sütőből, osszuk a sült keveréket 4 adagra, és tálaljuk.